Halılarınız adreslerinden alındığı andan itibaren profesyonel ellerdedir. Halılarınızın ilk günkü gibi temiz bir şekilde olması için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. 

    Halılarınız yıkama işleminden önce toz alma işlemine tabii tutulur. Çünkü tam otomatik halı yıkama makinalarımızda halının üzerindeki yabancı maddeler halının derinlemesine temizlenmesini engeller. Dolayısı ile halıların yıkama aşamasından önce toz alma işlemi uygulanması gerekir. 

    Toz alma makinalarımız yüksek vakum gücü ile halıların üzerindeki yabancı maddeleri vakumlayarak temizler. Toz alma işleminden sonra halılar yıkanmaya hazır hale gelmiş olur ve halı yıkama işlemine geçilir. 

Halılarınızın toz alma işleminden sonra yıkama aşamasına geçirilir. Halı yıkama işlemi hafife alınacak bir olay değildir. Minicik yavrularımızın gönüllerince halıların üzerinde eğlendiklerini düşünürsek ne kadar hassas bir işlem olduğunu görebiliriz. Dolayısıyla halı yıkama aşması profesyonel olması gerekmektedir. 

    Halı yıkama fabrikamızda halı yıkama için özel üretilmiş tam otomatik halı yıkama makinaları kullanmaktayız. Makinaların en büyük avantajı dakikada 1000 devir ile dönen fırçaların kullanılmasıdır. Bu çok yüksek devirde dönen fırçalar halının en dip noktasındaki kirleri bile temizlemektedir. Hijyen bir temizlemeden geçen halılarınızın durulama aşaması da yine aynı makinalarda yapılmaktadır. Halı yıkama makinasında durulanan halılar halı şampuanından tam olarak arınır. 

Halılar halı yıkama işleminden sonra halı sıkma bölümüne aktarılır. Halı sıkma aşamasında halılarınız yüksek devirli santrafüj makinalarında sıkma işlemi yapılır. Bir damla su kalmayıncaya kadar sıkılan halılarınız kurutma odalarına aktarılır. 

    Halı sıkma işleminde dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri halının deforma olmamasıdır. Firmamızda halılarınızın deforma olmaması için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. 

    Halı sıkma işleminden sonra halılarınız paketleme bölümüne aktarılır.

  Halılarınız toz alma, yıkama ve sıkma aşamalarından sonra kurutma odalarına aktarılır. 

    Halı kurutma odalarımız güneş görmeyen kapalı odadır. Özel olarak yapılmış askılara asılarak kurumaları beklenir. Güneş görmeden kuruduğu için halılarınızda güneş solukları oluşmaz. 

    Halılarınızın tam olarak kuruması halının kalınlığına göre değişse de 24 ile 48 saat arasında olmaktadır. 

Halılar toz alma, yıkama, sıkma ve kurutma aşamalarından sonra son olarak paketleme aşamasına geçer. 

    Paketleme işleminden önce halılarınız son bir kontrolden geçer. Her hangi bir leke veya kirin olmadığından emin olunduktan sonra halılarınız paketlenir. 

   Paketlenen halılarınız servise hazırdır. İstediğiniz bir zaman aralığında halılarınız teslim edilir.